AB542B1314
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
542 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AB542B1314 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:542MHz Center
Bandwidth:52MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module
Size / Dimension:5.830" L x 2.760" W (148.08mm x 70.10mm)
Height (Max):2.360" (59.94mm)