AE1593B10296
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
1593 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE1593B10296 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:1.593GHz Center
Bandwidth:150MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:0.2dB
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:4.000" L x 1.500" W (101.60mm x 38.10mm)
Height (Max):0.750" (19.05mm)