AE430B11306
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
430 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE430B11306 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:430MHz Center
Bandwidth:50MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:4.690" L x 3.190" W (119.13mm x 81.03mm)
Height (Max):2.760" (70.10mm)