AE2097B1360
Description
2097 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE2097B1360 PDF
Part Status:Active
Frequency:2.097GHz Center
Bandwidth:12MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:0.5dB
Insertion Loss:2.5dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:5.580" L x 2.610" W (141.73mm x 66.29mm)
Height (Max):1.300" (33.02mm)