AB915B1237
Description
915 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
DataSheet
AB915B1237 PDF
Part Status:Active
Frequency:915MHz Center
Bandwidth:125MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:5.520" L x 2.090" W (140.21mm x 53.09mm)
Height (Max):1.100" (27.94mm)