AB10010B1145
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
10010 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AB10010B1145 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:10.01GHz Center
Bandwidth:320MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:0.2dB
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:9.580" L x 1.240" W (243.33mm x 31.50mm)
Height (Max):0.640" (16.26mm)