AE2300B11281
Description
2300 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE2300B11281 PDF
Part Status:Active
Frequency:2.3GHz Center
Bandwidth:100MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1.2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:5.220" L x 0.990" W (132.59mm x 25.15mm)
Height (Max):0.950" (24.13mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RLP-137+
RLP-137+
LUMPED LC LOW PASS FILTER, DC -
BPF1608LM02R2400A
BPF1608LM02R2400A
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603
XLF-122H+
XLF-122H+
REFLECTIONLESS LOW PASS FILTER,
797-12
UNI-FLEX MNT 12" RISE-KNOB & SET
AE2300B11281
AE2300B11281
WRIST SUPPORT, 125MM DIAMETER