AB921B927-S
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
921 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AB921B927-S PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:921MHz Center
Bandwidth:13MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1.5dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:4.720" L x 2.360" W (119.89mm x 59.94mm)
Height (Max):1.890" (48.01mm)