AE15125B11042
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
15125 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE15125B11042 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:15.125GHz Center
Bandwidth:400MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:1.810" L x 0.710" W (45.97mm x 18.03mm)
Height (Max):0.320" (8.13mm)