AE1250B1398
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
1250 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE1250B1398 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:1.25GHz Center
Bandwidth:100MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:0.2dB
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:2.500" L x 0.500" W (63.50mm x 12.70mm)
Height (Max):0.500" (12.70mm)