AE890NS2195
Description
890 MHZ BAND STOP/NOTCH FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE890NS2195 PDF
Part Status:Active
Frequency:890MHz Center
Bandwidth:60MHz
Filter Type:-
Ripple:-
Insertion Loss:3dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:7.362" L x 2.756" W (187.00mm x 70.00mm)
Height (Max):1.114" (28.30mm)