AE3550B11506
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
3550 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE3550B11506 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:3.55GHz Center
Bandwidth:80MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:5.040" L x 2.440" W (128.02mm x 61.98mm)
Height (Max):1.650" (41.91mm)