TTF125-5-5EE
Manufacturer
Telonic Berkeley Inc.
VIGOR # :
Description
TUNABLE BANDPASS FILTER - 95 MHZ
Catalog
RF Filters
DataSheet
TTF125-5-5EE PDF
Type Description
Series:TTF
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:125MHz Center
Bandwidth:-
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1.5dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:-
Size / Dimension:8.340" L x 5.440" W (211.84mm x 138.18mm)
Height (Max):2.820" (71.63mm)