AB5200B739
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
5200 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AB5200B739 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:5.2GHz Center
Bandwidth:40MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1.7dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:3.500" L x 3.500" W (88.90mm x 88.90mm)
Height (Max):1.500" (38.10mm)