QMC-MX6-12N12
Description
WR-12 ACTIVE MULTIPLIER MF X2
Catalog
RF Amplifiers
DataSheet
QMC-MX6-12N12 PDF
Part Status:Active
Frequency:71GHz ~ 86GHz
P1dB:14dBm
Gain:-
Noise Figure:-
RF Type:Waveguide
Voltage - Supply:8V ~ 12V
Current - Supply:600mA
Test Frequency:71GHz ~ 86GHz