MS453-10F
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
RF SHLD FRAME 0.638"X1.783" SLDR
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS453-10F PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Frame
Height - Overall:0.236" (6.00mm)
Length - Overall:1.783" (45.30mm)
Width - Overall:0.638" (16.20mm)