MS108-10S
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
10.8 X 7.4 X 2MM EMI/RF SHIELD
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS108-10S PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Shield, 1-Piece
Height - Overall:0.079" (2.00mm)
Length - Overall:0.425" (10.80mm)
Width - Overall:0.291" (7.40mm)