MS087-10S
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
8.7 X 6.3 X 3MM EMI/RF SHIELD
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS087-10S PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Shield, 1-Piece
Height - Overall:0.118" (3.00mm)
Length - Overall:0.343" (8.70mm)
Width - Overall:0.248" (6.30mm)