MS110-10S
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
11 X 11 X 2.8MM EMI/RF SHIELD
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS110-10S PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Shield, 1-Piece
Height - Overall:0.110" (2.80mm)
Length - Overall:0.433" (11.00mm)
Width - Overall:0.433" (11.00mm)