MS353-10S
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
35.3 X 20 X 6.4MM EMI/RF SHIELD
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS353-10S PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Shield, 1-Piece
Height - Overall:0.252" (6.40mm)
Length - Overall:1.390" (35.30mm)
Width - Overall:0.787" (20.00mm)