RC-CC1352-915
Description
TRANSCEIVER MODULES CC1352R BASE
DataSheet
RC-CC1352-915 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
RF Family/Standard:802.15.4, Bluetooth
Protocol:6LoWPAN, Bluetooth v5.0, Thread
Modulation:-
Frequency:915MHz
Data Rate:4Mbps
Power - Output:5dBm
Sensitivity:-110dBm
Serial Interfaces:-
Antenna Type:Antenna Not Included
Utilized IC / Part:CC1352R
Memory Size:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.8V
Current - Receiving:8.1mA
Current - Transmitting:13.4mA ~ 24mA
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-30°C ~ 75°C