AW24RUH-H2-AA
Manufacturer
Artaflex Inc.
VIGOR # :
Description
RX TXRX MOD ISM > 1GHZ U.FL TH
Catalog
RF Transceiver Modules and Modems
DataSheet
AW24RUH-H2-AA PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:General ISM > 1GHZ
Protocol:-
Modulation:DSSS, GFSK
Frequency:2.4GHz
Data Rate:1Mbps
Power - Output:21dBm
Sensitivity:-93dBm
Serial Interfaces:SPI
Antenna Type:Antenna Not Included, U.FL
Utilized IC / Part:CYRF7936
Memory Size:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 3.6V
Current - Receiving:20mA ~ 23mA
Current - Transmitting:195mA
Mounting Type:Through Hole
Operating Temperature:0°C ~ 70°C