WB-RS485-24HP-A
Manufacturer
Datawave Wireless
VIGOR # :
Description
2.4 GHZ 63MW WIRELESS BRIDGE RS4
Catalog
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
DataSheet
WB-RS485-24HP-A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Function:Transceiver
Modulation or Protocol:ISM
Frequency:2.4GHz
Applications:General Purpose
Interface:RS-485
Sensitivity:-101dBm
Power - Output:63mW
Data Rate (Max):115.2kbps
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
XTP9B-PKC-UA
XTP9B-PKC-UA
XTEND-PKG RF
ZULU-DONGLE
ZULU-DONGLE
ZULU MODEM DONGLE 868MHZ 1KM USB