WB-ADIO-24HP-A
Manufacturer
Datawave Wireless
VIGOR # :
Description
2.4 GHZ 63MW WIRELESS BRIDGE 0-1
Catalog
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
DataSheet
WB-ADIO-24HP-A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Function:Transceiver, Bridge
Modulation or Protocol:802.15.4
Frequency:2.4GHz
Applications:General Purpose
Interface:-
Sensitivity:-101dBm
Power - Output:63mW