33-4722NMAT-10-0915
Manufacturer
Tallysman Wireless
VIGOR # :
Description
ANT GPS/GLONASS SMA CABLE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
33-4722NMAT-10-0915 PDF
Type Description
Series:Accutenna®
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.5825GHz
Frequency Range:1.559GHz ~ 1.606GHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:1.8
Return Loss:-
Gain:4.5dBic
Power - Max:-
Features:Cable - 915mm, LNA, Filter
Termination:SMA Male
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Adhesive, Magnetic
Height (Max):0.563" (14.30mm)