WAP3015W08-U100D3B0A
Manufacturer
Ethertronics
VIGOR # :
Description
ANTENNA ASSY, WI-FI LEFT, 100 D0
Catalog
RF Antennas
DataSheet
WAP3015W08-U100D3B0A PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):2.44GHz, 5.5GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.48GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz
Antenna Type:PCB Trace
Number of Bands:2
VSWR:-
Return Loss:-8.4dB, 8.7dB
Gain:3dBi, 6.7dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 100mm
Termination:U.FL
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.031" (0.80mm)