W24-RSMA-M
Manufacturer
Inventek Systems
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP RA SMA MALE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
W24-RSMA-M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:Whip, Right Angle
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-17dBi
Gain:2.15dBi
Power - Max:50 W
Features:-
Termination:SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):1.829" (46.46mm)