KPTLS-25MM
Description
25 MM W TAPE LOW STATIC
DataSheet
KPTLS-25MM PDF
Backing, Carrier:Polyimide
Thickness:0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Adhesive:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness - Backing, Carrier:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Width:0.98" (25.00mm)
Usage:Masking
Temperature Range:500°F (260°C)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3M 8997 6
3M 8997 6" X 10.5"-25
POLY TAPE 6"X10.5" ROLL OF 25
KD2-1
KD2-1" X 1"-250
TAPE MASKING AMBER 1" X 1"
KD2-5
KD2-5" X 1.25"-25
TAPE MASKING AMBER 5" X 1 1/4"
UTP28X3YL
UTP28X3YL
CABLE MOD 8P8C PLUG TO PLUG 3'
TOOLSTICK502MPP
TOOLSTICK502MPP
ADAPTER PROG TOOLSTICK F502
KPTLS-25MM
KPTLS-25MM
25 MM W TAPE LOW STATIC