82400-4-UV
Manufacturer
O.C. White Co.
VIGOR # :
Description
LAMP MAGNIFIER UV LED 43"
Catalog
Lamps - Magnifying, Task
DataSheet
82400-4-UV PDF
Type Description
Series:Green-Lite™
Package:Bulk
Part Status:Active
Lamp/Magnifier Type:Lamp, Magnifier
Voltage:100 ~ 240V
Lens Style/Size:4 Diopter (2x), 7.00" L x 5.25" W (177.80mm x 133.35mm)
Bulb:LED, White, UV
Arm:43.00" (1092.2mm)
Color:-
Mounting Type:-
Cord Length:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
42400-4-SB
42400-4-SB
LAMP MAGNIFIER 4 DIOPTER CLAMP
26536
TASK LIGHT TABLE BASE DUAL COLOR
72400-B
72400-B
LAMP MAGNIFIER 3 DIOPTER CLAMP
82400-4-UV
82400-4-UV
LAMP MAGNIFIER UV LED 43"