MGDSK35OC
DataSheet
MGDSK35OC PDF
Type Description
Series:MGDK35 (35W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):7A
Power (Watts):23 W
Voltage - Isolation:1.5 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:Remote On/Off
Operating Temperature:-40°C ~ 95°C
Efficiency:84%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:17-DIP Module
Size / Dimension:2.88" L x 1.90" W x 0.49" H (73.3mm x 48.3mm x 12.8mm)