MGDBK10OF
DataSheet
MGDBK10OF PDF
Type Description
Series:MGDK10 (10W)
Number of Outputs:2
Voltage - Input (Min):36V
Voltage - Input (Max):160V
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:-15V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):330mA, 330mA
Power (Watts):10 W
Voltage - Isolation:1.5 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:Remote On/Off
Operating Temperature:-40°C ~ 95°C
Efficiency:80%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:8-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension:1.57" L x 1.02" W x 0.32" H (40.0mm x 26.0mm x 8.2mm)