
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AEE (50W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 50 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 92% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP Module |
| Size / Dimension: | 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 30 | ||
| 50 |
Current price of AEE10F18-L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 60W
DC DC CONVERTER 15V 2W
DC DC CONVERTER 12V 20W
IC MCU 16BIT 100QFP
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
MC 4P FP 7M 90D 14/4 GRAY
MICRO 9 F 3" YEL JACKS LP