
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | * |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10.8V |
| Voltage - Input (Max): | 13.2V |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 83mA |
| Power (Watts): | 1.99 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (With Derating) |
| Efficiency: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 7-SIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.7mm x 7.1mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CB, CE, cURus, UL |
| Standard Number: | 62368-1 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of F1224S-2WR3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 13.8V 100W
DC DC CONVERTER 12V 30W
DC DC CONVERTER 12V 8W
CCFL WH LAMP 1400V 5MA 2.4X437MM
DC DC CONVERTER 24V 1W
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44VQFN
MIC 5P M/MFE 5M ST/90 18/5 TPE