MCU08050C1651FP500
VIGOR # :
29290
Description
RES 1.65K OHM 1% 1/5W 0805
DataSheet
MCU08050C1651FP500 PDF
Type Description
Series:MCU - Professional
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:1.65 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)