OEJ24SC0512I
Manufacturer
ETA-USA
VIGOR # :
Description
DC DC CONVERTER 24V 1.8W
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
OEJ24SC0512I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Isolated Module
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):4.5V
Voltage - Input (Max):16V
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):75mA
Power (Watts):1.8 W
Voltage - Isolation:1.5 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:-
Operating Temperature:-20°C ~ 71°C
Efficiency:83%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:4-DIP Module
Size / Dimension:1.26" L x 0.79" W x 0.39" H (32.0mm x 20.0mm x 10.0mm)