SBC35-427-3950-64-3
Description
3.5" INTEL E3950 64G EMMC FAN
DataSheet
SBC35-427-3950-64-3 PDF
Part Status:Active
Core Processor:Atom x7-E3950
Speed:2GHz
Number of Cores:4
Power (Watts):-
Cooling Type:Fan + Heat Spreader + Heat Sink
Size / Dimension:5.75" x 4" (146.05mm x 101.6mm)
Form Factor:3.5" SBC
Watchdog Timer:Yes
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C