MLC520R30-900
Manufacturer
Leuze
VIGOR # :
Description
SAFETY LIGHT CURTAIN RECEIVER
Catalog
Machine Safety - Light Curtains
DataSheet
MLC520R30-900 PDF
Type Description
Series:MLC 520
Package:Box
Part Status:Active
Protection:Hand
Detection Capability:30mm
Protective Height:900mm
Number of Beams:-
Beam Pitch:-
Operating Range:0 ~ 10.0m
Features:Receiver Only
Ingress Protection:IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:-30°C ~ 55°C
Voltage - Supply:24VDC