CR-10FA7---4R7
Manufacturer
Viking Tech
VIGOR # :
Description
RES 4.7 OHM 1% 1/2W 1210
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CR-10FA7---4R7 PDF
Type Description
Series:CR..A
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:4.7 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)