CCD-214F103ML02
Description
CAP CER 10000PF 300/250V Y5V RAD
DataSheet
CCD-214F103ML02 PDF
Type Description
Series:CCD
Package:-
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:300/250VAC
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max):0.669" (17.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)