RV4NAYSD105D
Description
POT 1M OHM 2W CARBON LOGARITHMIC
DataSheet
RV4NAYSD105D PDF
Part Status:Active
Resistance (Ohms):1M
Tolerance:±20%
Power (Watts):2W
Built in Switch:None
Number of Turns:1
Taper:Logarithmic
Actuator Type:Slotted
Actuator Length:0.875" (22.23mm)
Actuator Diameter:0.249" (6.32mm)