RV6NAYSD505A
Description
POT 5M OHM 1/2W CARBON LINEAR
DataSheet
RV6NAYSD505A PDF
Part Status:Active
Resistance (Ohms):5M
Tolerance:±10%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Actuator Type:Slotted
Actuator Length:0.875" (22.23mm)
Actuator Diameter:0.125" (3.18mm)