MDT1010GIHR-HDMI
Manufacturer
Midas Displays
VIGOR # :
Description
10.1" TFT, 1280 X 800 RESOLUTION
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
MDT1010GIHR-HDMI PDF
Type Description
Series:MDT1010G
Package:Tray
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:10.1" (256.54mm)
Viewing Area:218.00mm W x 137.00mm H