7007-PR000-D
Manufacturer
LEDdynamics, Inc.
VIGOR # :
Description
LED MOD ENDOR STAR RED STARBOARD
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
7007-PR000-D PDF
Type Description
Series:Endor Star™
Package:-
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:Red
CCT (K):-
Wavelength:-
Configuration:Starboard
Luminous Flux @ Current/Temperature:20lm (Typ)
Current - Test:350mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:700mA
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:19.90mm Dia
Height:3.58mm