P4FMAF20
Manufacturer
Rectron USA
VIGOR # :
Description
TVS DIO 400W 20V 29.1V UNI SMAF
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
P4FMAF20 PDF
Type Description
Series:P4FMAF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:29.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)