P4FMAF20
Description
TVS DIO 400W 20V 29.1V UNI SMAF
DataSheet
P4FMAF20 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:29.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)