TFMAJ40A
Description
TVS DIO 400W 40V 64.5V UNI SMA
DataSheet
TFMAJ40A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):46.8V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)