TFMBJ14CA
Manufacturer
Rectron USA
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 600W 14V 23.2V BI SMB
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
TFMBJ14CA PDF
Type Description
Series:SMBJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):16.4V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:600W
Power Line Protection:-
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)