SMA6F18CA
Description
TVS DIO 600W 18V 29.2V BI SMAF
DataSheet
SMA6F18CA PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)