CC12M095P-2400
Manufacturer
Seltech
VIGOR # :
Description
BUZZER / BEEPER - 12MM DIAMETER
Catalog
Alarms, Buzzers, and Sirens
DataSheet
CC12M095P-2400 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Driver Circuitry:Transducer, Externally Driven
Input Type:-
Voltage - Rated:5 V
Voltage Range:3 ~ 8V
Frequency:2.4kHz
Technology:-
Operating Mode:Continuous
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 5V, 10cm
Current - Supply:30mA
Port Location:-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Approval Agency:-
Ratings:-
Ingress Protection:-
Mounting Type:Through Hole
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)