CVCSO-914-245.760
Description
XTAL OSC VCSO 245.7600MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
CVCSO-914-245.760 PDF
Type Description
Series:CVCSO-914
Package:Strip
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:VCSO (SAW)
Frequency:245.76 MHz
Function:-
Output:Sine Wave
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±200ppm
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.560" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):0.210" (5.33mm)